Aktywność na powietrzu latem – o czym należy pamiętać w upalne dni

W dzisiejszym artykule przedstawiamy sposoby na to, jak nie dać się upałom i aktywnie spędzać czas niezależnie od tego, jak wysokie wartości wskazują termometry i stacje pogodowe.

Pogoda w tym roku nas rozpieszcza – kalendarzowe lato jeszcze się nie zaczęło, ale pogoda zdaje się tego nie zauważać. Cieplejsze dni sprzyjają częstszemu przebywaniu na zewnątrz. Jednak trzeba pamiętać o tym, że upały mogą być niebezpieczne. Wysokie temperatury mogą przyczynić się do odwodnienia, osłabienia organizmu, zawrotów głowy, a nawet udarów. Choć dotyczy to przede wszystkim osób najmłodszych i najstarszych, warto zadbać o każdego.

Miej pod ręką krem z filtrem

Dobrym sposobem na radzenie sobie z upałami, jest unikanie słońca w czasie najwyższych temperatur, czyli dwie godziny przed i trzy po południu. Często jest to jednak niemożliwe, szczególnie, kiedy nie chcemy przebywać cały czas w jednym miejscu. Wtedy jednak, trzeba mieć ze sobą kremy ochronne, które uchronią nas przed oparzeniami.

Okryj głowę

Kremy nie są wystarczające, konieczne jest jeszcze skuteczne osłonięcie głowy. Najmłodszym dobrze jest kupić kapelusze. Większe rondo sprawi, że nie tylko głowa, ale również twarz nie będzie narażona na spotkanie z promieniowaniem słonecznym (w każdym razie nie bezpośrednie). Dla dzieci świetnym wyborem są modele, które będą zachęcać do noszenia – kolorowe, z bajkowymi motywami.

Pij dużo wody

Zwykła, niegazowana woda jest naszym sprzymierzeńcem nie tylko latem, choć wtedy doceniamy ją najbardziej. Często picie niewielkich ilości wody może nas skutecznie uchronić przed odwodnieniem. Zastępowanie wody innymi płynami, jak kawa, czy słodzone napoje, może przyśpieszyć negatywne konsekwencje.

Unikaj nadmiernego wysiłku

Sport to zdrowie, wiemy o tym wszyscy. Niemniej, kiedy temperatury na zewnątrz przekraczają trzydzieści stopni, warto wziąć pod uwagę wysiłek umiarkowany. Przejażdżka na rowerze z dziećmi i przyczepką rowerową Thule to świetny wybór, ale już przebiegnięcie maratonu dla wielu osób może być zbyt dużym wyzwaniem.

Zwracaj szczególną uwagę na dzieci

Skutki letnich upałów bardzo dają się we znaki dzieciom. Dlatego zwracaj szczególną uwagę na to, czy ich ubranka są przewiewne, czy mają nakrycie głowy, ale również na to, czy są dostatecznie osłonięte od promieniowania słonecznego wtedy, kiedy nie możesz cały czas mieć ich na oku – na przykład w czasie jazdy na rowerze. Kiedy maluch znajduje się w przyczepce, trudno ciągle sprawdzać, czy nie zdjął kapelusika. Dlatego wybieraj takie modele, w których bez problemu zamontujesz folię przeciwsłoneczną. Każda przyczepka rowerowa Thule dostępna w sklepie Wozimy Się posiada taką folię w zestawie, lub jej podstawowe funkcjonalności umożliwiają skuteczną ochronę.

Aktywność na powietrzu latem może być fantastyczną zabawą, jednak tylko wtedy, kiedy dostatecznie zadbamy o bezpieczeństwo nasze i najbliższych nam osób. Szczególnie tych, które nie mogą zadbać same o siebie. Wobec tego, pamiętaj o tych kilku punktach, żeby tegoroczne wakacje minęły bezpiecznie i bez niepotrzebnego stresu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *