Jogging w chłodniejsze dni – jak się ubrać?

Jesteśmy w samym środku jesieni, jednak jak na połowę października, za oknami wciąż utrzymuje się piękna pogoda. Mimo słonecznych dni, nie można zaprzeczyć, że jak na tę porę roku przystało, z każdym dniem robi się coraz chłodniej. Nie jest problemem ubranie się na zwykły spacer, jednak warto dobrze przemyśleć, jak się ubierać na jogging w chłodniejsze dni.

Pisaliśmy już o tym, jak ubrać dziecko na jogging w chłodniejsze dni. Wózki do biegania, czy przyczepki rowerowe dla dzieci stanowią dla nich pewną ochronę; jednak powoli należałoby pomyśleć o dodatkowej kołderce czy śpiworku dla dziecka, poza standardowym ubraniem. Jak natomiast ubrać siebie?

Przede wszystkim należy pamiętać o nakryciu głowy. Głowa jest najważniejsza – najłatwiej jest się przeziębić, jeżeli nie ochronimy dobrze naszej głowy. Na jesienne bieganie wystarczy cienka czapka. Ewentualnie można pomyśleć o nausznikach, jednak czapka jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Kiedy zacznie się robić jeszcze zimniej, a temperatura spadnie w okolice 0°C, warto pomyśleć o nałożeniu typowej grubej czapki. Podobnie rzecz się ma z rękawiczkami oraz szalikiem – tego również nie powinniśmy zaniedbywać.

Dobrym pomysłem jest by na bieganie ubrać się na cebulkę – tak by móc kontrolować temperaturę swojego ciała. Można założyć, na przykład bluzkę i cienką kurtkę, a jeżeli uznamy, że jest nam w tym ubraniu za ciepło – kurtkę możemy zdjąć i przewiązać dookoła pasa lub włożyć do joggera jeżeli biegamy z dzieckiem (wózki do biegania, jak np. X Lander Run czy BOB Revolution oraz pozostałe wózki oferują sporo przestrzeni bagażowej, gdzie można zmieścić nie tylko swoje ubrania, ale i zakupy, zabawki dla dzieci itp.). Innym sposobem jest ubranie bluzki z długim rękawem, a na nią bluzki z krótkim.

Uprawiając jakiekolwiek sporty na dworze, warto przemyśleć wybór ubrań czy bielizny termoaktywnej. Takie ubrania polecane są w okresie jesienno-zimowym, dla wszystkich sportowców uprawiających aktywności na zewnątrz (czy to bieganie, czy narciarstwo biegowe, zjeżdżanie na nartach, łyżwiarstwo i inne). Ubranie termoaktywne chronią jednocześnie przed przegrzaniem, jak i przed zimnem.

Podsumowując – chcąc ubrać się odpowiednio na jogging w chłodniejsze dni, pamiętajmy o czapce, rękawiczkach i choćby cienkim szaliku czy chustce. Na ciało ubierzmy przynajmniej dwie warstwy ubrań, żebyśmy mogli dostosować temperaturę ciała do temperatury na zewnątrz. Ostatecznie warto przemyśleć zakup ubrań termoaktywnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *