Przyczepka rowerowa dla dzieci – zadbaj o bezpieczeństwo

Chociaż przyczepki rowerowe dla dzieci wciąż są uznawane ze stosunkowo nowe rozwiązanie, to na rynku pojawiła się już znaczna ilość zróżnicowanych modeli. W jaki sposób wybrać idealną przyczepkę, która charakteryzować się będzie najwyższym poziomem bezpieczeństwa? Na jakie elementy należy zwracać uwagę w sposób szczególny, a które traktować można jako mniej istotne? W dzisiejszym wpisie postaramy się podpowiedzieć w jaki sposób wybrać bezpieczną przyczepkę rowerową.

Przyczepka rowerowa dla dzieci – przede wszystkim bezpieczeństwo

Wybierając konkretny model przyczepki rowerowej zawsze za element najbardziej priorytetowy powinniśmy uznawać kwestie bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że dziecko przebywające wewnątrz pojazdu będzie narażane na przemieszczanie się w stosunkowo dużym tempie. Błędy w konstrukcji urządzenia lub ewentualne uszkodzenia powstałe poprzez niewłaściwe użytkowanie, mogą w realny sposób zagrażać zdrowiu a nawet życiu naszej pociechy.

Burley Bee

Na szczęście w stosunkowo łatwy sposób możemy zadbać o zapewnienie pełnego bezpieczeństwa dziecku. Wystarczy, że zdecydujemy się na wykorzystywanie przyczepek firm godnych zaufania, które dbają o to, by oferowane produkty charakteryzowały się najwyższą jakością wykonania oraz pełnym dostosowaniem do obowiązujących przepisów prawnych.

Oświetlenie

Według krajowych regulacji dotyczących ruchu drogowego wyposażenie przyczepki rowerowej powinno składać się z oświetlenia tylnego (min. 1 światło pozycyjne czerwone oraz 1 światło odblaskowe barwy czerwonej). W przypadku gdy model przyczepki posiada szerokość większą niż szerokość roweru, to dodatkowo zainstalowane powinno zostać również oświetlenie przednie (pozycyjne o barwie białej). W pewnych sytuacjach może wystąpić również obowiązek zastosowania kierunkowskazów. Dzieje się tak zawsze, gdy budowa pojazdu utrudnia prawidłowe sygnalizowanie skrętu ręką.

Croozer Kid for 1

Dyszel

Niezwykle istotne okazuje się również prawidłowe przymocowanie przyczepki do roweru. Aby połączenie charakteryzowało się najwyższym poziomem bezpieczeństwa, powinno być ono wykonana przy użyciu odpowiedniego dyszla wyposażonego w urządzenie sprzęgłowe. Rozwiązanie takie gwarantować może pełną stabilność przyczepki w momencie ewentualnego przewrócenia się roweru.

Pasy bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo dziecka w trakcie użytkowania przyczepki zależeć może również w znacznym stopniu od zastosowanych pasów bezpieczeństwa. Najlepiej jeśli wybierzemy model wyposażony w pięciopunktowe pasy, które są stanie w najbardziej pewny sposób trzymać dziecko. Przyczepka rowerowa dla dzieci wyposażona w tego rodzaju elementy to między innymi: Burley Bee, Croozer Kid for 1 oraz Croozer Kid for 2.

Croozer Kid for 2

Oczywiście pamiętajmy, że bezpieczeństwo dzieci przewożonych w przyczepce rowerowej zawsze w głównej mierze zależy o od sposobu postępowania osób dorosłych. Pamiętajmy więc o zachowaniu pełnego rozsądku podczas pokonywania rowerowych tras. Stosujmy wymagane oświetlenie, zapinajmy dzieciom pasy, zakładajmy kaski oraz poruszajmy się wyłącznie po bezpiecznych trasach. Dbajmy również o zachowanie odpowiedniej prędkości, która powinna być w pełni dostosowana do warunków panujących na trasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *