Thule chariot lite dla początkujących – na co zwrócić uwagę?

Ten najbardziej podstawowy model będzie idealny, jeśli jesteśmy średnio aktywnymi rodzicami. Jeżeli nasza aktywność fizyczna jest umiarkowana i raczej stawiamy na krótsze wyprawy, na pewno sprosta on w pełni naszym wymaganiom. Jakie atuty ma Thule chariot lite?

Ładowność

W naszym asortymencie znajdziesz przyczepki przeznaczone dla jednego malucha – Thule Chariot Lite 1, a także dla dwójki dzieci – Thule Chariot Lite 2, modele te różnią się od siebie oczywiście wymiarami. Oba zaprojektowane są w ten sposób, aby były jak najbardziej komfortowe dla naszych pociech i bezpieczne. Funkcja Click n’Store zapewnia przechowywanie części dostosowujących m.in przyczepkę do roweru i przekształcających na wózek spacerowy. Jeśli zależy nam na dodatkowym miejscu, wówczas jest możliwość dokupienia bagażnika.

Amortyzacja

Przyczepka ta powinna być w pełni zamortyzowana tak, aby chroniła zarówno przed lekkimi jak i silnymi wstrząsami podczas jazdy. Thule Chariot Lite posiada specjalne zawieszenie, dzięki czemu podróż przebiega łagodnie i znacznie spokojniej. Duże koła również przyczyniają się do zwiększenia odporności na wszelkie nierówności podłoża.

Składanie

Zarówno składanie, jak i rozłożenie przyczepki nie powinno nam zbierać zbyt dużo czasu – powinno być to łatwe, szybkie i przyjemne. Najlepiej, żeby zajmowało to kilka sekund, a przyczepka zmniejszała się do kompaktowych wymiarów. W końcu musimy ją gdzieś przechowywać, a dzięki takim rozmiarom bez problemu przewieziemy ją w aucie czy schowamy w domu np. w dziecięcym pokoju. W Thule Chariot dzięki wspomnianej wcześniej funkcji click n’store przechowywanie dodatkowych akcesoriów jest również bardzo proste. Natomiast konstrukcja oparta na systemie VersaWing pozwala na szybką ich zmianę w każdych warunkach ze względu na rodzaj aktywności – np. z przyczepki rowerowej na wózek spacerowy.

Przykładowo wymiary Thule Chariot Lite 1 przed złożeniem to: 121 x 80 x 89-112 cm, natomiast po złożeniu: 85,5 x 76 x 37,5 cm.

Dodatkowe akcesoria

Istnieje możliwość dokupienia dodatków, m.in. takich jak uchwyt na kubek, miękki zagłówek czy zestaw do narciarstwa biegowego. Jeśli potrzebujemy więcej miejsca, wówczas dobrym pomysłem będzie zakup bagażnika, który szczególnie sprawdzi się, jeśli zechcemy udać się na dłuższą wyprawę. Możliwe jest również zaopatrzenie przyczepki w hamak dla maluchów, dzięki czemu można je przewozić już od pierwszych miesięcy (jest przeznaczony dla dzieci w wieku 1 – 11 miesięcy). Taki hamaczek podwiesza się w środku, jest on w pełni bezpieczny i komfortowy, a nasze pociechy dzięki bujaniu szybko w nich zasypiają.

Bezpieczeństwo dziecka i ochrona przed warunkami atmosferycznymi

Tu także warto wspomnieć o ważnych dodatkach, a dokładniej o folii przeciwdeszczowej i przeciwsłonecznej, które chronią dziecko przed różnymi, często zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Oczywiście najważniejsza kwestią jest bezpieczeństwo malucha, dlatego trzeba zwrócić uwagę jakie znajdują się w przyczepce zabezpieczenia i czy nie jest ona wykonana z materiałów, które mogą uczulać. W modelu Thule Chariot Lite umieszczone zostały 5 – punktowe pasy, dzięki czemu dziecko na pewno nie wypadnie, nawet w przypadku jazdy po trudnym terenie. Ponadto użyte elementy i materiał jest są w pełni bezpieczne dla naszych pociech i nie powodują alergii.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *