Weeride Kangaroo – prezentujemy kolejny fotelik dla miłośników kolarstwa

Weeride Kangaroo to specyficzny fotelik rowerowy – chociaż jest montowany z przodu roweru, dziecko jednak siedzi przodem do kierunku jazdy. Takie innowacyjne rozwiązanie pozwala rodzicowi mieć pociechę na oku, a dziecko z pewnością czuje się bardziej komfortowo.

Wyjątkowe foteliki Weeride Kangaroo montuje się na specjalnym stelażu z przodu roweru, tuż za główką kierownicy. Idealnie nadają się na krótsze przejażdżki rowerowe – czy to rekreacyjne czy też mające na celu odwiezienie dziecka do przedszkola lub dziadków. Walorem fotelików tej marki jest to, że pasują do każdego roweru – górskiego, trekkingowego, miejskiego, crossowego i innych. Zarówno montaż, jak i demontaż jest prosty i zajmuje kilka chwil.

Dziecko z kolei, poza tym, że znajduje się w naturalnej pozycji, może oprzeć rączki na kierownicy. Nic nie ogranicza widoczności maluszka – ma ono pełne pole widzenia, a zatem przejażdżka z pewnością będzie dla niego ciekawa. Jest to o tyle istotne, że raczej nie zaleca się, by dopuścić do drzemki malucha w foteliku. Siedzisko fotelika wyściełane jest miękkim materiałem, a podnóżek można regulować. Dziecko jest w pełni chronione – w razie wypadku rodzic może zareagować tak, by ochronić dziecko własnym ciałem, dodatkowo bezpieczeństwo zapewniają również pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa.

Dzięki takiej, a nie innej konstrukcji fotelika, komfort jazdy jest również większy dla rodzica – środek ciężkości znajduje się w centralnej części roweru, a nie z tyłu, co ma korzystny wpływ na lepszy balans roweru. Pojazd prowadzi się swobodnie i bezpiecznie. W foteliku rowerowym Weeride Kangaroo można wozić dziecko do 18 kilogramów, a tył roweru można wykorzystać na dodatkowy bagaż. Waga dziecka w żaden sposób nie wpływa na stabilizację podczas prowadzenia pojazdu.

Weeride Kangaroo to fotelik który otrzymał nagrodę za projekt mający na uwadze bezpieczeństwo dziecka. Posiada też pozostałe certyfikaty.

Foteliki Weeride dzielą się na kilka modeli, a dwa najpopularniejsze to Weeride Classic i Deluxe. Model Classic obejmuje wszystkie wspomniane wyżej funkcjonalności, natomiast Deluxe posiada kilka dodatkowych udogodnień, wiążę się to jednak z wyższą ceną. W Deluxe siedzenie wyściełane jest grubszym, miękkim materiałem. Model ten posiada specjalną klamrę zamontowaną na pasach bezpieczeństwa, dzięki której łatwo dziecko odpiąć/przypiąć a uprząż nad ramionami i wykończenia boczne są lepiej wypełnione. Jednakże oba modele sprawdzą się znakomicie a czy warto zainwestować w kilka udogodnień zależy od indywidualnych preferencji.

Jedna odpowiedź do “Weeride Kangaroo – prezentujemy kolejny fotelik dla miłośników kolarstwa”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *