Romer Jockey Comfort – maksymalnie wygodny i bezpieczny fotelik rowerowy

 

Coraz ładniejsza pogoda za oknami, skłania do nas do przebywania na powietrzu. Możliwości jest wiele a jedną z ciekawszych na pewno będą przejażdżki rowerowe. W większych miastach pojawiły się stacje rowerowe – nawet jeśli nie posiadasz własnego roweru, wypożyczenie miejskiego zajmuje ledwie kilka chwil. A co jeżeli chcesz pojeździć na rowerze z dzieckiem? Możliwości jest kilka – na pierwsze miejsce wysuwa się przyczepka rowerowa, jednak równie sprawdzonym sposobem na wożenie dziecka na rowerze jest fotelik rowerowy – poniżej opiszemy interesujący naszym zdaniem model – fotelik rowerowy Romer Jockey Comfort.

Fotelik rowerowy to dobra alternatywa, kiedy nasze przejażdżki rowerowe nie odbywają się regularnie – raczej raz na jakiś czas. Sprawdzą się również wtedy kiedy ogranicza nas budżet – foteliki są tańsze, ponieważ można je wykorzystać tylko do roweru, z kolei większość modelów przyczepek może służyć także jako wózek spacerowy a nawet wózek biegowy.

Wracając jednak do fotelików – są one bezpieczne dla dziecka oraz zapewnią mu komfort podczas jazdy. Mogą być mocowane z przodu roweru (tuż za kierownicą) lub z tyłu (przypina się je do rury tylnego siodełka). Wbrew pozorom, większość aktywnych rodziców, korzystających z fotelików, głosi, że fotelik z tyłu jest lepszy niż z przodu – ponieważ jest bardziej wygodny dla dziecka zwłaszcza starszego. Do tego rodzaju fotelików, należy wspomniany wyżej Romer Jockey Comfort.

Marka Britax-Roemer (producent wspomnianego fotelika) to firma niemiecko-brytyjska, z wieloletnim doświadczeniem na rynku – dość powiedzieć, że to właśnie ta firma wyprodukowała pierwszy fotelik rowerowy. Od tego czasu, stale zajmują się ulepszeniami i nowymi rozwiązaniami – by zapewnić dziecku maksymalne bezpieczeństwo i wygodę.

Romer Jockey Comfort to jeden z najpopularniejszych modeli tego producenta. Fotelik ten sprawdzi się u młodszych i starszych dzieci – można w nim wozić dzieci, których waga nie przekracza 22 kilogramów. Fotelik montowany jest za siodełkiem, dzięki czemu dziecko jedzie przodem do kierunku jazdy. Komfortowy podnóżek stanowi wygodne oparcie dla nóg dziecka. Można go regulować, tak jak dziecku będzie najwygodniej.

To, co w szczególności wyróżnia model Romer Jockey Comfort to pełna regulacja zagłówka – aż do 9 pozycji, dla jeszcze większej wygody maluszka. W prosty sposób można wyregulować również oparcie – może ono znajdować się w pozycji pionowej lub lekko pochylonej. Siedzisko zaprojektowane zostało z myślą o wygodzie dziecka – jest duże i wyściełane miękkim materiałem, a nakładki naramienne również są miękkie i nie uwierają maluszka.

Oparcie można regulować za pomocą jednej ręki, podobnie jak zapiąć pasy bezpieczeństwa. Foteliki Romer opierają się na solidnych konstrukcjach – w przypadku Romer Jockey Comfort mamy do czynienia z mocnym wspornikiem ze stali sprężynowej, koniecznym przy montażu do roweru oraz szeroką osłoną szprych koła.

Romer Jockey Comfort to jeden z najwygodniejszych fotelików dla dzieci, zatem jeżeli planujemy nieco dłuższe wyprawy i zależy nam żeby dziecku było wygodnie w trakcie jazdy, fotelik ten będzie strzałem w dziesiątkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *