Rekreacja na świeżym powietrzu z dzieckiem

Mamy zajmujące się dzieckiem lub dziećmi zapewne maja bardzo mało czasu – opieka nad pociechami jest czasochłonna i wyczerpująca. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z samych siebie – zawsze warto znaleźć czas na aktywność fizyczną- Trening daje radość i zwiększa poczucie wartości – a zadowolona mama (i tata) to szczęśliwe dziecko. Ćwiczenia z dzieckiem na świeżym powietrzu jest korzystne również dlatego, że wpajamy dziecku od najmłodszych lat zdrowe nawyki. Co jednak można robić z dzieckiem na dworze, kiedy jest jeszcze za małe, by ćwiczyć samodzielnie? Oto kilka propozycji.

Podstawową rzeczą, składającą się na zdrowy tryb życia i bardzo mocno zalecaną przez lekarzy dla matek tuż po porodzie są oczywiście spacery – i od tego warto zacząć na początku. Jednak po upływie kilku tygodni same spacery mogą już nie wystarczać. Jeżeli chcielibyśmy przejść od spacer do marszu, marszobiegu, a następnie biegu – na rynku od jakiegoś czasu istnieją stworzone specjalnie do tego celu wózki do biegania – tak zwane joggery. Ich konstrukcja jest tak przemyślana, by można było wygodnie biegać z dzieckiem, po każdej niemal powierzchni (asfalt, leśna droga, nadmorska plaża i inne). Wózki są wygodne i bezpieczne dla dziecka.

Innym rozwiązaniem są przejażdżki rowerowe. Aby móc jeździć z dzieckiem na rowerze możemy zdecydować się na fotelik rowerowy lub przyczepkę rowerową – dla jednego lub dwójki dzieci. Jedną z popularnych przyczepek dla dwójki, jest Croozer kid 2. Przyczepka jest bardzo funkcjonalna – nie dość, że została zaprojektowana z myślą o dwójce dzieci, to jeszcze może posłużyć również jako wózek do biegania lub zwykły wózek spacerowy – a zatem jeden sprzęt pozwala na wykonywanie kilku różnych aktywności z dwójką pociech. Alternatywą dla biegania lub spaceru z Croozer kid 2 może być jazda na rolkach.

Croozer kid 2 to przyczepka w której znajdują się dwa wygodne i bezpieczne siedziska dla dzieci. Przyczepka wyposażona jest w amortyzatory, które niwelują drgania podczas trasy – dzięki zawieszeniu Sylomer®. Łączna waga dzieci w przyczepce nie powinna przekraczać 45 kilogramów. Przyczepka jest bardzo prosta w obsłudze, można ją złożyć i rozłożyć w kilka sekund, z łatwością zmieści się też w bagażniku. Rowerowe wyprawy całą rodziną to jeden z przyjemniejszych sposobów na rekreację na świeżym powietrzu. Taki rodzaj aktywności pozwala również na pielęgnowanie więzi rodzinnych – takie wartości również warto wpajać dzieciom od najmłodszych lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *