Kilka ważnych powodów, by zacząć biegać

Bieganie to jedna z najprzyjemniejszych i najpraktyczniejszych form aktywności fizycznej. Pozwala zrzucić kilogramy, poprawia samopoczucie, podnosi samoocenę. Biegać można także w ciąży jak i po. Co jeszcze może przekonać Cię, by rozpocząć taki rodzaj treningu? Powodów można wymieniać bez liku, ale wspomnimy tutaj o kilku najważniejszych.

Zacznijmy od oczywistego faktu – dzięki bieganiu tracimy kilogramy, co zapewne jest celem większości kobiet. Idąc jednak dalej tym tropem odkryjemy kolejne plusy – kiedy uda nam się zrzucić tych parę niepotrzebnych kilogramów, wzrasta nasza samoocena, a z nią poczucie wartości – gdyż przecież osiągamy nasz cel. Kobieta z poczuciem wartości na właściwym miejscu, to kobieta której inne mogą tylko pozazdrościć.  Pamiętajmy – każda z nas jest piękna,  a sport pomaga tylko nam się w tym upewnić. Jeżeli ty jesteś przekonana o tym że jesteś wartościową i piękną osobą, inni też tak będą uważali.

Poza docenieniem samej siebie (tudzież samego siebie), bieganie ma również inne plusy – jest to sport praktyczny. Nie trzeba wykupywać karnetu na basen czy siłownię. Wystarczą odpowiednie buty, dres – i w drogę! Co prawda, chcąc podnieść swoją motywację warto pomyśleć o markowym stroju do biegania – o wiele lepiej biega się ze świadomością, że przy okazji ładnie wyglądamy 🙂 Bieganie jest również praktyczne z tego względu że biegać można wszędzie – warto zacząć od kilku okrążeń dziennie wokół swojego budynku i stopniowo zwiększać dystans.

Jogging można uprawiać również w ciąży, jak i po ciąży – jest to bezpieczny sport. Kobiety po ciąży mogą nabyć profesjonalne wózki do biegania (korzystają z  nich oczywiście również mężczyźni). W joggerze można bezpiecznie transportować dziecko podczas treningu.

Bieganie ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie – wzmacnia kości, mięśnie oraz – jak twierdzą naukowcy – przedłuża życie. Ma wpływ na odpowiednie ciśnienie oraz poprawia koordynację ruchową. Oczywiście ma również pozytywny wpływ na pracę naszego umysłu. Pamiętajcie – rundka wokół bloku codziennie rano jest o wiele zdrowsza niż filiżanka kawy!

Nie sposób wymienić wszystkich zalet, jakie może przynieść bieganie. Poznawanie nowych przyjaciół, nowe przygody, może uczestnictwo w jakimś półmaratonie – zalet jest naprawdę wiele. Najważniejszą z nich moim zdaniem jest jednak budowanie własnej pozytywnej samooceny! 😉

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *