Rodzice na piątkę!

Wspólne treningi budują relacje w związku!

Po porodzie matka często „wyklucza” mężczyznę z codziennego życia. Maluszek staje się całym jej światem. Chociaż my, jako matki możemy nie zdawać sobie z tego sprawy, mężczyzna naszego życia i ojciec naszego dziecka może poczuć się odtrącony i niedoceniony. A docenienie mężczyzny to przecież bardzo ważna sprawa! 

Dlatego zamiast wiecznie poprawiać faceta, twierdząc że coś robi źle (źle trzyma dziecko, źle trzyma butelkę, źle założył pampersa) pozwólmy mu robić to po swojemu. Włączmy go do tych obowiązków. Nie zapominajmy także o tym, by wciąż budować trwałe więzy rodzinne. A jedną z lepszych propozycji jest wspólny trening! Wiadomo, że przy dziecku na takie rzeczy może nie starczyć czasu, jednak przy dobrej organizacji z pewnością uda się wygospodarować chociaż pół godziny dziennie. Choćby w trakcie codziennej drzemki dziecka można z partnerem wykonywać wspólnie ćwiczenia.

Wspólny trening przynosi wiele korzyści – poza tym że spędzamy czas razem, dodatkowo jest to zdrowe dla organizmu oraz wpływa na smukłą sylwetkę. Jak wrócić do formy po ciąży to jedno z podstawowych pytań, jakie zadają sobie młode matki. Odpowiedź wydaje się być prosta: regularny trening, oraz odpowiednia dieta. Jednak zdajemy sobie sprawę, że od teorii do praktyki bardzo długa droga.

Treningowe inspiracje

Promowanym przez nasz portal pomysłem jest jogging z dzieckiem. Sport ten to całkiem nowy rodzaj aktywności fizycznej, a pomysł przyszedł do nas z zachodu. Bieganie z dzieckiem pozwala na wspólne, aktywne spędzanie czasu. Oczywiście taka forma biegania bywa i nielekka – sami o tym dobrze wiemy. Jednak pomimo utrudnień jakie niesie za sobą bieganie z dzieckiem w pchanym przed sobą wózku – naprawdę warto. Twierdzimy to my – jako rodzice, którzy regularnie uprawiają jogging, a także inni rodzice, którzy również postanowili biegać w ten sposób.

Wspólne treningi – czy to będą ćwiczenia w domu, wykonywane przez rodziców, kiedy dziecko zażywa snu, czy też bieganie z wózkiem, z pewnością zbliżą Was rodziców, jako parę do siebie, a Twój mężczyzna nie będzie czuł się odtrącony. Ćwiczenia po ciąży, regularnie uprawiane pomogą wrócić do zgrabnej sylwetki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *