Cukier – nasz wróg!

Jak uniknąć cukru?

Nie bez przyczyny mówi się, że cukier to biała śmierć. Niestety cukru jest pełno w wielu produktach – nawet w takich, w których w ogóle byśmy się tego nie spodziewali. Cukier można znaleźć w owocach, sosach, majonezie, puszkach z rybami, napojach, sokach itd. 

Odchudzanie po ciąży nie jest łatwe, a cukier z pewnością w tym nie pomaga. Dodatkowo nie jest to zdrowy produkt. Jak zatem go uniknąć?

Przede wszystkim – czytajmy etykiety. Unikajmy produktów, które w składzie zawierają syrop glukozowo-fruktozowy czy fruktozę. Pewnie nie uda się nam tego całkiem uniknąć, jednak przynajmniej niech nie będą to składniki znajdujące się na pierwszym miejscu na etykiecie.

Wskazane w walce z cukrem jest oduczenie się słodzenia kawy czy herbaty. Zazwyczaj spożywamy sporą ilość takich napojów w ciągu dnia. Powiedzmy że pijesz cztery herbaty na dzień, a każdą słodzisz po dwie łyżeczki cukru – czyli razem spożywasz aż 8 łyżeczek cukru dziennie! A teraz pomyśl, co Twój organizm, a także twoja sylwetka zyska, jeżeli nie będziesz im dostarczać cukru w takich ilościach.

Na początku takie napoje mogą nie smakować, jednak gwarantuję ci – a wiem to z własnego doświadczenia, że po kilku tygodniach nie będziesz w stanie przełknąć słodkiej herbaty czy kawy, a zaczniesz odczuwać prawdziwy smak naparów.

Warto też – na początku stopniowo – odstawiać inne rodzaje słodyczy, jak słodycze sklepowe (pączki cukierki, czekolada), czy deser po obiedzie w niedzielę. Powszechnie uważa się, ze cukier dodaje energii, jednak uczucie pobudzenia po zjedzeniu czegoś słodkiego bardzo szybko mija. Po chwili człowiek czuje jeszcze większe zmęczenie i większy apetyt na kolejną porcję słodyczy.

Pamiętaj że zdrowa dieta wpływa pozytywnie na Twój organizm sylwetkę, a także samopoczucie i siły. Zmieniając swoje nawyki żywieniowe, przysłużysz się także swojej rodzinie 🙂

Walcz z cukrem! 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *